Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

Jak často používat vlasovou masku? Aktualizováno

01.03.2014 16:53

Výhoda masek je, že jejich intenzivní ošetřující a ochranný účinek ve vlasech trvá i několik umytí (kolem pěti umytí). Tím se masky odlišují od kondicionérů, jejichž složení je lehčí, jemnější a kratší dobu přetrvávající ve vlasech. Maska je intenzivní péče jež proniká do hlubších vrstev vlasu a napravuje jeho poškození. Zatímco kondicionér pomáhá uzavřít vrchní šupinatou vrstvu vlasu a tím podpořit přirozenou ochranu vlasu před zevními vlivy, pečuje o něj od jednoho mytí k druhému, dodává vlasu shopnost udržet si optimální vlhkost a lesk.

U velmi poškozených vlasů bych doporučila použít masku každé druhé mytí přibližně 3 X po sobě, a poté každé třetí mytí až do viditelného zlepšení kondice vlasů.

Při normálním stavu vlasů, jež jsou chemicky nebo mechanicky namáhané, doporučuji použití masky na vlasy každé 4. - 5. mytí vlasů.

Masku bych také použila pokaždé poté, kdy dojde k výrazné námaze vlasů - návštěva bazénu, solárka, slunění, pobyt u moře, a také tehdy, kdy jsou vlasy zřetelně vysušené, bez lesku, nepodajné, když cítíte, že to potřebují, nebo Vy máte potřebu o sebe intenzivně pečovat.

Ve chvíli kdy používáte masku, kondicionér nepoužijete.

Použití masky: umyjte si vlasy šamponem, nejlépe ze stejné řady jako je maska na vlasy. Vlasy šetrně vysušte ručníkem, naneste menší množství masky do délek a konců vlasů, bude-li se Vám zdát, že vlasy masku pojmuly beze zbytku, jakoby jí bylo málo, můžete ještě špetku masky přidat. Nechte působit 5 - 8 min. buď volně na vzduchu, nebo zabalte vlasy do potravinové folie či igelitové čepičky a suchého ručníku. Poté teprve vlasy šetrně pročešte a důkladně opláchněte. Dále upravte vlasy jako obvykle.

Typy na masky Davines - e-shop Davines a vlasy