Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

Jak na mastící se barvené vlasy

25.03.2012 17:23

Za mastné vlasy se převážně považují takové, které se po umytí výrazněji zmastí do 24 hodin.

Pokud se Vám vlasy zmastí až 3. den po umytí a žijete ve velkém městě, kde je jednoznačně znečištěné prostředí už jen z důvodu vysokého provozu automobilů, pak jde spíše o reakci na znečištěné prostředí. To znamená vyšší potřebu očisty.

Nadměrná produkce kožního mazu ve vlasaté části hlavy může mít mnoho příčin, nevhodný životní styl: nedostatek spánku (nejen maminky s malými dětmi jistě ví o čem mluvím), nevyvážená strava - příliš mnoho živočišných tuků, nedostatek ovoce a zeleniny a vlákniny, nízký příjem tekutin atd.; znečištěné prostředí, stres, nevhodně zvolené kosmetické přípravky i jejich nesprávné použití (příliš velké množství, nedostatečné opláchnutí u těch oplachovacích apod.), a v neposlední řadě hormonální změny.

Je tedy dobré výše zmíněné faktory eliminovat, nebo alespoň zredukovat.

V každém případě můžeme přizvat na pomoc speciální ošetřující kosmetické přípravky, které významně zapracují na nápravě problému.

Konkrétně Vám mohu vřele doporučit, a to ze své vlastní zkušenosti i praxe, přípravek od Davines z řady Naturaltech - Rebalancing Shampoo - pro pokožku s nadměrnou tvorbou mazu. Tento šampon je vynikající tím, že čistí a zároveň navrací pokožce rovnováhu bez vysušení vlasového stvolu.

Důležitá je také frekvence s jakou je třeba tento přípravek používat. 1. fáze: doporučuji první tři mytí pouze s ošetřujícím Rebalancing Shampoo, 2. fáze: cca dvakrát prostřídat ošetřující šampon s oblíbeným šamponem, který běžně používáte, tzn. jedno mytí v týdnu ošetřující šamp., další mytí běžný šampon, to celé ještě jednou zopakovat. 3. fáze: poté používat ošetřující šampon 1x za 10 dní, 4. fáze: poté snižte frekvenci na 1x za 3 týdny. Pokud po této kůře pozorujete zlepšení, až úplnou nápravu, můžete šampon vysadit. Máte-li opět pocit problému, vraťte se k fázi 2, kterou udržujte 1 - 2 týdny.

 

V úvodu jsem zmínila znečištěné ovzduší jako možný důvod mastících se vlasů. V některých případech může být zvýšený mazotok pokožky způsoben jednorázovým či opakovaným přesušením pokožky, a poté se pokožka toto snaží dohnat zvýšenou tvorbou mazu. V tomto případě má Davines řešení v podobě Detoxifying Scrub Shampoo (tento však nedoporučuji na barvené vlasy, neb by je mohl mechanicky zbavovat barvy) a Detoxifying Mud, které řeší právě problém vlasů zatížených znečištěným životním prostředím a atonické pokožky hlavy (bez vitality, velmi suché, zesláblé, tzv. papírové) - hloubkově čistí pokožku, ale zároveň ji i ošetřuje a dodává komfort. Jejich frekvence použití je podobná jako u šamponu Rebalancing.

Znovu připomínám, u barvených vlasů, zvláště tmavších a výraznějších odstínů, se vyvarujte použití peelingových šamponů a produktů, a to z důvodu mechanického odstraňování barevného pigmentu z vlasů. Peeling (drobné částečky připomínající zrnka písku) může být obsažen v přípravcích pro detoxikaci, či v šamponech proti lupům k mechanickému odstranění nahromaděné zrohovatělé pokožky ve vlasech.

 O produktech: https://kadernictvi-marcelaknoblochova.webnode.cz/sluzby/produkty/NATURALTECH/