Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

Máte čisté vlasy. A jak jsou na tom Vaše hřebeny a kartáče?

14.10.2013 09:40

Mytí a čistota vlasů je pro nás naprostou nezbytností.

Ale je tomu tak i u našich pomocníků hřebenů a kartáčů? Právě kartáče, obzvláště se štětinami, dokáží zachytit a z vlasů odstranit značné množství prachu a hrubších nečistot zachycených ve vlasech z ovzduší, ze šatů i z pokožky hlavy, ale i mastnotu přirozeně vyskytující se na pokožce hlavy i ve vlasech. Při pravidelném vyčesávání vlasů je již po několika dnech patrné co vše se nám ve vlasech zachytí a co kartáč z vlasů dokáže odstranit. I kulaté a jiné kartáče používané ke stylingu vlasů je potřeba udržovat čisté. Při používání stylingových produktů, jako jsou tužidla, dochází k jejich zachytávání nejen ve vlasech, ale právě i na kartáči, jeho těle a bodlinách/ štětinách. Po nějakém čase používání takový kartáč doslova volá po očistě.

Zároveň však takový "pěkně" prachem  a mastnotou po několika týdnech zanesený kartáč nebo hřeben dokáží naše krásně čisté, čerstvě umyté vlasy poznamenat. Taková skutečnost nám může znepříjemňovat běžnou péči o vlasy, které se mohou předčasně mastit a plihnout, aniž by šlo o samotné mastění pokožky v důsledku nějaké poruchy mazotoku a nutnosti řešit takový stav změnou šamponu nebo další speciální péčí.

Proto je nutné kartáče i hřebeny pravidelně čistit. Buď tak často jak je Vám to příjemné vzhledem k individuálním potřebám čistoty a hygieny, nebo min. 1 X měsíčně. Když častěji, tak tím lépe.

Přistupme k samotné očistě:

Hřebeny i kartáče nejprve očistíme mechanicky, odstraníme nahromaděné vlasy, pokud tak nečiníme po každém česání (můžeme si pomoci řidším hřebenem nebo tzv. špičkou, hřebenem se špičkou), a ponoříme je do teplé vody s rozpuštěným šamponem nebo přípravkem na mytí nádobí - stačí 1 polévková lžíce na 2-3 litry vody. Kartáče a hřebeny necháme chvilku namočené, stačí cca 5-10 min., důkladně promneme, u hřebenů můžeme použít kartáček na ruce, abychom se dostali i mezi jejich zoubky, u kartáčů si pomůžeme prsty, kterými zajedeme mezi bodlinami a štětinami až k měkkému polštářku kartáče. Poté je důkladně opláchneme v teplé vodě, otřepeme, osušíme ručníkem a necháme důkladně oschnout. Pozor! Kartáčům se může do polštářku, ze kterého vycházejí bodliny a štětiny, dostat voda, kterou je potřeba co nejvíce vymačkat, a je potřeba počítat s delší dobou sušení, nejlépe do druhého dne, aby nedošlo k nechtěnému namočení vlasů při následném kartáčování.

Čisté nástroje nám pak poskytnou právě tu péči kterou od nich očekáváme a zanechají naše vlasy čistoskvoucí!

Krásné vlasy nejen s Davines Vám všem! Marcela