Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

Proč používat kondicionér?

06.02.2012 21:51

Při mytí vlasů dochází k jejich nabobtnání a zcitlivělosti, proto je důležité s mokrými vlasy zacházet o poznání šetrněji než-li se suchými.

Po mytí vlasů šamponem je důležité šupinatou vrstvu na povrchu vlasu (kutikula) uzavřít, uhladit, aby dostatečně plnila ochrannou funkci proti pronikání škodlivin do vlasu, aby se vlasy lépe rozčesávaly, byly lépe upravitelné, leskly se a celkově působily zdravě a pěstěně.

Při volbě kondicionéru (balzámu, regenerátoru apod.), je dobré vycházet z aktuálního stavu vlasů.

Barvíte-li si vlasy nejlépe Vám poslouží kondicionér pro barvené nebo chemicky ošetřené vlasy (NOUNOU Davines). Máte-li však vlasy barvené a suché jako sláma a kondicionér na barvené vlasy jako by Vaše vlasy nedostatečně regeneroval, pak potřebujete kondicionér pro suché, poškozené, křehké vlasy (NOUNOU PAK Davines).

Strávili jste týden dva u moře či u rybníka a s vlasy jste si hlavu příliš nelámali? Pak je potřeba je dostat opět do kondice, a to nejlépe s pomocí specializované tzv. sluneční kosmetiky, která v sobě spojuje anti-aging vlastnosti s antioxidačními účinky pro ochranu vlasů vystavených negativním působkům životního prostředí. Jak sama tato charakteristika napovídá, je dobré myslet na své vlasy podobně jako na svou pleť, a již před odjezdem za sluncem pořídit kromě krémů s UV filtry také již zmíněnou sluneční vlasovou kosmetiku (SÚ Davines), obzvláště pak u chemicky ošetřených vlasů. Dobré je využít obnovujících schopností šampónu, výživných a doplňujících účinků masky, pro časté a dlouhodobější použití kondicionér ve spreji.

 

Pokud máte jemné vlasy (jako chmíří) a bojíte se, že kondicionér Vám snahu o objemný účes naprosto zruší, pak volte kondicionéry výhradně pro objem vlasů ať už bezoplachové (DEDE Davines), nebo oplachové (VOLU Davines).

kadernictvi-marcelaknoblochova.webnode.cz/sluzby/produkty/essential-hair-care/