Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

Proč vlasy "šisují"/ blednou? Jak tomu zabránit?

24.06.2012 11:27

Znáte to, s jarem a létem se zvyšuje četnost a intenzita slunečního svitu, a nám dělá nesmírně dobře nastavit tělo i tvář blahodárným slunečním paprskům, kterých se v zimním období tolik nedostává.

A právě sluneční paprsky, obsahující UV záření, spolu s přirozenou či zvýšenou vlhkostí ve vlasech, touto kombinací je způsobena chemická reakce, při které vzniká slabý peroxid vodíku a díky oxidaci je ve vrchních vrstvách vlasu rozpouštěno vlasové barvivo melanin, vlas bledne.

"Po vystavení odmaštěných vlasů (po umytí) intenzívnímu slunečnímu záření dochází k rozkladu tohoto barviva, ale pouze ve vrchních vrstvách keratinových lan. Proto vlasy při dlouhém pobytu na slunci zesvětlají a ztrácí jasný vzhled. Zesvětlení vlasů vlivem slunečního záření se dá omezit aplikací oleje na vlasy nebo jiné látky, která odráží záření. Optimální je aplikace oleje s UV filtrem (pozor, olej by neměl obsahovat vícenenasycené mastné kyseliny, které pod vlivem slunečního záření vytváří reaktivní radikály, které narušují povrchovou vrstvu keratinových lan a urychlují destrukci vlasu)." Zdroj: https://galenus.cz/kuze-vlasy-struktura.php

U barvených vlasů tyto procesy mají výraznější následky. Je to dáno chemickým narušením vlasu, jeho vyšší porezitou - otevřeností vrchní šupinaté vrstvy a méně stabilním zachycením chemického barviva ve vlasu, než jak je tomu u barviva přírodního.

Pokud tedy chceme tyto přirozené procesy omezit, můžeme zvolit různá opatření. Nejjednodušší je nasadit pokrývku hlavy, avšak to není vždy žádoucí nebo příjemné. Určitě je dobré a důležité nenechávat mokré vlasy schnout na slunci. Ale pozor! I ve stínu je dost UV záření aby vlhké vlasy šisovaly.

Dále můžeme sáhnout po chemických pomocnících v podobě přípravků k ochraně a péči pro vlasy vystavené slunci. Takové přípravky by měly obsahovat UV filtry a určité typy olejů.

 

>>Jadna poznámka na okraj: vlasy barvené barvami Mask Davines, zůstávají i po běžném vystavení UV záření/ slunci barevně stabilní. Dojde k minimálnímu blednutí odstínu, avšak odstín zůstává jasný, zářivý, nádherně lesklý! 100 bodů pro barvy Davines i v létě!<<

 

SÚ - sluneční řada

SÚ šampon 250ml – obnovující ochranný šampon po vystavení slunci

  "Ideální pro všechny typy vlasů, které potřebují hloubkovou hydrataci. Vykonává okamžitou regeneraci a eliminuje zbytky soli a chlóru, obnovuje sluncem poškozené vlasy a navrací je do optimální kondice. S obsahem mandlových proteinů, Hairsphere® - je technologie, která umožňuje uzavřít vzácné živiny jako je jojobový olej v drobounkých kuličkách, které zůstávají přichyceny k povrchu vlasu dokonce i po opláchnutí a tím poskytují delší výživu vlasům vystaveným slunci."

Pro všechny typy vlasů.

 

SÚ kondicionér ve spreji 125ml - hydratační a zjemňující

  "Vhodný pro vlasy vystavené slunci, zvlášťe pro jemné a barvené vlasy. Pečující anti-aging kondicionér, který redukuje anti-frizový (ktrepatost) efekt vlasů bez zatížení, zlepšuje upravitelnost vlasů, zanechává je jemné a lesklé. S obsahem panthenolu, extraktů vlašského ořechu a derivátů olivového oleje. Vlašský ořech je nositelem anti-aging vlastností, chrání vlasy proti volným radikálům a pomáhá udržet barvu po delší dobu."

Pro normální a jemné vlasy.

 

SÚ pak 150ml – výživná doplňující maska

  "Ideální pro poškozené vlasy, které vyžadují hloubkovou hydrataci a výživu. Ošetření pro vlasy stresované sluncem, chlórem a solí. Obnovuje jejich jemnost, hydrataci, lesk a to dokonce i do nejsušších a matných vlasů. S obsahem arganového oleje, mandlového másla a Hairsphere®. Mandlové máslo vyživuje a hydratuje díky vysokému množství olejů. Je také bohaté na vitamín E známý pro své anti-aging vlastnosti."

Pro poškozené vlasy.

 

Jak jinak zakončit tento článek nežli doporučením těchto konkrétních produktů od Davines:

kadernictvi-marcelaknoblochova.webnode.cz/sluzby/bajecna-nabidka-/