Vyhledávání


Kontakt

Kadeřnictví Marcela Knoblochová
Příkrá 282/6
Praha 4
14700

+420 776 717 075

E-mail: marcela@kadernictvi-marcelaknoblochova.cz

"Živoucí Klenoty" - unikátní kolekce Davines

07.06.2012 22:21

Živoucí klenoty

Exploze světélkujících barev v první kultovní sbírce Angela Seminary pro Davines.

Kultovní, nebo spíše inspirativní. Jak Angelo Seminara říká o živoucích klenotech: "Vždy se snažím pohlížet na věci nejen jako kadeřník, ale i jako umělec: mým záměrem je, pokusit se nikdy nezapomenout na ženu a její krásu, ale vždy se snažím zaměřit se na vlasy, jak by mohly její krásu zdůraznit.
Když mě Davines oslovil s produkcí ikonické kolekce pro nové barevné pojetí, chtěl jsem vytvořit něco opravdu jedinečného, ​​s unikátními barvami na vlasech, pracovat s novými metodami a technikami. "

"K vytvoření této kolekce bylo zapotřebí dlouhého a intenzivního experimentování. Při pokusech, na základě mé práce, jsem se inspiroval hlavně přírodou, všemi jejími prvky: rostlinnými, živočišnými a minerálními.
Po provedení rozsáhlého výzkumu jsem se rozhodl inspirovat se světem brouků: drobný hmyz mimořádně jasných barev tak překvapivých, vyhlížejících jako skutečné živé drahokamy. Odtud název sbírky "Živoucí klenoty".
Svět hmyzu rozšiřuje tvůrčí síly přírody, které nabízejí bezkonkurenční barevné náměty.
Tím jsou plynulé přechody, perfektní kombinace barev, tvarů a světla: inteligentní a spontánní triumf tvorby karotenoidů a melaninů (přírodní barviva rostlinného i živočišného původu).
Snažili jsme se tyto odstíny rozšířit a naše společné úsilí vedlo k výsledku inspirujícího barevného třpytu ve vlasech, jenž způsobil přirozenou hru barev, které jsou ovlivňovány různými délkami, objemy a strukturami. Všestranně odvážné, ale naprosto realistické barvy, které vypadají jako odraz vytvořený slunečním svitem. Zlato, měď, smaragd a safír se promítají do svobodných a živých účesů: geometrické a vrstvené Boby (mikáda) s přísnými nebo třásnitě neúhlednými liniemi, splývavé vlasy s rozšířenými délkami a nakonec i kadeřavý styl s velkým objemem oživený kontrasty ve slunných odstínech.
Spojení hmoty a barvy, které doslova vrhá světlo na krásu ženy nosící tento styl, jenž jí propůjčuje kouzlo přírodního zázraku v důmyslné spolupráci s Davines "udržitelnou krásou", která je sloučením kreativity a úcty k přírodě ve všech jejích úžasných vyjádřeních."

Zdroj: Davines.com/ překlad: Marcela Knoblochová